Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından Reklamcılık Vakfı iş birliği ile düzenlenen “ADforce” etkinliği 17 Şubat’ta gerçekleşti.

“Reklam Kampanyaları Tasarımı” dersi kapsamında düzenlenen etkinlikte, Rafineri Reklam Ajansı Kurucu Ortağı ve Kreatif Direktörü Ayşe Bali ile Rafineri Reklam Ajansı Stratejik Planlamacısı Berkay Başer reklam sektörüne dair tecrübelerini Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri ile paylaştı. 

Ayşe Bali, “Reklamcı olmanın iyi yanları nelerdir?” sorusunu, “Hayatınız asla monoton olmaz, ikna etme sanatını öğrenirsiniz ve daima alanında en iyi isimlerle çalışırsınız” şeklinde yanıtladı. Bugün tüketicilerin reklam izlemek istemediğini, reklamcıların geçmişe oranla daha kısıtlı zamanda dert anlatma kaygısı taşıdığını belirten Bali, reklam sektöründe başarılı olmak isteyenlerin yaratıcı olmaları ve kendilerini farklı kılmaları gerektiğini belirtti. 

Etkinliğin ikinci yarısında düzenlenen çalışma atölyesinde öğrenciler, konuşmacıların verdikleri brief üzerinden reklam tasarısı oluşturarak sunumlarını gerçekleştirdi. Etkinlik, verdiği öneri ile Rafineri Ajans’ta staj yapmak için seçilen öğrencinin duyurulması ile tamamlandı. 

0X7A5470 0X7A5461